PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 282
oceny
6,7 10 1 58282
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

ostatnia scena. SPOILERY SPOILERY SPOILERY SPOILERYSPOILERYSPOILERY;) Czyli mamy Coco wiele lat później,
jednak nie widać po niej żadnych oznak upływu czasu. Za to nadmierny uplyw czasu widać po modelkach,
ponieważ nie sądzę, żeby w jakimkolwiek pokazie mody za życia Coco zatrudniane były tak chude modelki. To
nie te czasy. Nawet jeszcze w latach 80 modelki wyglądały "zdrowo". Uderzyła mnie ta , nazwijmy to
eufemistycznie "niedokładność", bo stylizacja lat młodości Coco podobała mi się bardzo. A tu nagle mamy
Coco zmartwychwstałą w 2000 roku. Szkoda.

"Prawie" w temacie, bo miejscami w tym filmie nic się nie działo. Ale to niewielki zarzut.

A, jeszcze negatywnie zaskakujące jest to , że skupino się tylko na życiu Coco przed sukcesem. Tak jakby po
śmierci ukochanego już nic się w jej życiu nie wydarzyło. Jakby budowanie imperium było błahostką w
porównaniu z ekonomiczno-łóżkowymi przygodami w pałacu ;). No cóż, tak wybrał scenarzysta. Może ktoś
nakręci film który tę lukę zapełni.

Ogółem na film dobrze się patrzy, jest... ładny. Jakiś obraz społeczeństwa francuskiego też tam jest.

ocenił(a) film na 6
shish_kabob

Prawie wszystko było cacy, gdyby Coco była w kuchni.

ocenił(a) film na 6
palo_palacz

Toś błysnął ;)

ocenił(a) film na 7
shish_kabob

Co do modelek to sie z Tobą nie zgodzę, bo Coco wybierała modelki na swoje podobieństwo, czyli chude, drobne i zgrabne. Ona tworzyła ubrania na szczupłe kobiety, bo uważała, że na takich jej stroje się lepiej prezentują. Ona tworzyła te stroje głównie z myślą o sobie i o tym żeby w nich było wygodnie.

A co do filmu to nie był zły, choć miejscami trochę monotonny i wydaje mi się, że Tautou nie pokazała postaci Chanel dość wyraźnie, czegoś mi w niej brakowało.

ocenił(a) film na 7
shish_kabob

napisałeś dokładnie to, co ja pomyślałam po obejrzeniu tego filmu. mimo to bardzo przyjemny filmik

ocenił(a) film na 7
shish_kabob

A mnie właśnie ostatnia scena bardzo się podobała. W skrótowy, acz wyrazisty sposób pokazała wielki sukces Chanel oraz to, co udało jej się w życiu osiągnąć. A najbardziej podobał mi się nieco nieśmiały, choć wyraźny uśmiech Coco. Gdy siedziała na schodach sprawiała wrażenie zimnej, oschłej, może nawet nieco wyrachowanej. Można by było wątpić, czy udało się jej w życiu osiągnąć szczęście. I wtedy kamera robi powolny najazd, zbliża się do jej twarzy - Coco patrzy się prosto na nas i wtedy... właśnie ten uśmiech! Odwrócona na chwilę twarz i spuszczone oczy. I z powrotem wzrok skierowany na nas: tak, jestem szczęśliwa!

Bardzo piękne, subtelne zakończenie.

ocenił(a) film na 5
shish_kabob

No przecież tytuł oryginalny brzmi 'Coco avant Chanel' czyli film z założenia jest o młodej, ambitnej, ubogiej Coco, a nie o wielkiej kreatorce mody Chanel. Twórcy jednak bardzo wybiórczo potraktowali temat, być może ze względów finansowych i każdy, kto zapoznał się choć trochę z biografią bohaterki, może czuć pewien niedosyt. Ale kto powiedział, że ma być dosadnie? Mnie bardziej jednak przypadł do gust telewizyjny film o Coco z 2008 roku.

shish_kabob

Otóż to. Mnie też zdenerwowały bardziej współczesne suknie i fryzury, a Coco wciąż ta sama. Zupelnie jakby się nie zestarzała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones