PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437158}

Coco Chanel

Coco avant Chanel
6,7 58 277
ocen
6,7 10 1 58277
5,8 6
ocen krytyków
Coco Chanel
powrót do forum filmu Coco Chanel

tymczasem niemalże cały film jest zwykłym ponurym romansidłem ze zgorzkniałą babą w
roli głównej. Szkoda, że skupili się wyłącznie na tych wątkach, mogli poświęcić temu
powiedzmy pół godziny, ale reszta powinna być o tym co każdy chciał zobaczyć - o jej pracy.

ocenił(a) film na 7
goskos1

Też tak myślę. Myślałam, że bardziej skupią się na jej osiągnięciach, zmianach jakie wprowadziła do świata mody. W sumie to tylko końcówka mnie zadowoliła, kiedy było pokazane jak wpada w wir pracy, niektóre modele, klasyki przez nią wprowadzone. Mogli by w tytule wstawić prefiks 'Miłość' czy coś w tym stylu aby nadać filmu konkretny charakter.

ocenił(a) film na 5
goskos1

No właśnie, człowiek się spodziewa usłyszeć coś o jej pracy, ubraniach i biżuterii, a tymczasem mamy tu historię miłosną. Mi się też tylko końcówka podobała, gdzie było widać kilka jej kreacji.
Jednak i tak po obejrzeniu filmu nie wiadomo nic o jej karierze.

madradinka

ja się dowiedziałam czegoś ciekawego o jej karierze. np. tego, że zaczynała jako utrzymanka jakiegoś bogatego barona. o ile to prawda, bo film wydaje mi się dosyć powierzchowny i chyba mija się z niektórymi faktami z jej biografi.

ocenił(a) film na 6
goskos1

Zgadzam się z założycielką tematu. Trochę zmarnowany potencjał filmu, jedyny powód dla którego dotrwałam do końca to świetna rola Audrey.

użytkownik usunięty
melody_phantom

nie pojawia się ani razu motyw antysemityzmu i poparcia dla polityki nazistowskiej owej Panienki.

ocenił(a) film na 6
melody_phantom

Dokładnie, Audrey dobrze zagrała i pasowała do tej roli, w ogóle cała obsada według mnie dobra. Jednak film pokazuje tylko miłosne historie Coco, nic więcej o jej życiu (czyli tego co powinno być w jej biografii nie ma). Zaczyna się praktycznie od tego, jak poznała pierwszego faceta, a kończy pokazaną przez chwilę marną sceną pokazu...

ocenił(a) film na 5
goskos1

oryginalny tytuł tego filmu to "Coco avant Chanel" a więc "Coco PRZED Chanel" - co jednoznacznie wskazuje że w filmie będzie mowa o początkach kariery Chanel. Oczywiście nasi dystrybutorzy jak zwykle przetłumaczyli po swojemu i stąd może zawiedzione oczekiwania niektórych widzów, którzy spodziewali się obejrzeć całą historię Chanel.

ocenił(a) film na 6
mantri

no to rzeczywiście, prawidłowo przetłumaczony tytuł zaoszczędziłby wielu osobom rozczarowania

ocenił(a) film na 9
mantri

Tytuł nie jest aż tak daleki od oryginału, multum biografii jest o życiu przed wielką karierą, polscy dystrybutorzy gorsze historie mają na swoim koncie. Mnie film się podobał niesamowicie, czego w ogóle się nie spodziewałam, totalnie wzruszyła mnie jej historia, bardziej jako kobiety niekochanej, niechcianej, odrzuconej, a jednocześnie silnej, która do wszystkiego doszła sama, jeśli nie finansami, to chociaż pomysłem. Z powodzeniem jednak gatunkowo można zaklasyfikować również jako romans.

ocenił(a) film na 7
goskos1

Racja, tylko prawidłowe przetłumaczenie tytułu filmu mogłaby nastawić widza na to co zobaczy, niestety też lekko się zawiodłem. Piękny, klimatyczny, ale więcej w nim melodramatu niż biografii o powstaniu wielkiego imperium mody. Troszkę zawyżając (za scenografię, muzykę i dobre aktorstwo) zostawiam 7/10

ocenił(a) film na 6
goskos1

Słuszna uwaga

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones